«Азимут культурного розвитку» презентує посібник з кращими проєктами реформування музеїв

Початок: 10.10.2019, 12:00

Місце: за межами музею

У четвер, 10 жовтня, у прес-центрі KHARKIV Today відбудеться прес-конференція, присвячена результатам проєкту, зокрема публікації ілюстрованого видання «Азимут культурного розвитку» та підсумкам однойменного проєкту, який ставить за мету реформування музеїв Харківщини та надання музейникам нових знань та навичок.

На прес-конференції буде презентовано ілюстроване видання «Азимут культурного розвитку», який включатиме лекції з тренінговими матеріалами від провідних лекторів України, кращі концепції пілотних проєктів з реформування музеїв Харківщини. Проєкти розробили керівники культурних установ за безпосередньою участю колективу Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. Видання має всі шанси стати зручним навчальним знаряддям для музейників Харківщини та інших регіонів України, допоможе їм перейняти успішний досвід колег та знайти нові форми і канали комунікації з відвідувачами.

У рамках воркшопу в Харківському історичному музеї імені М.Ф.Сумцова концепції переформатування своїх закладів розробили та презентували керівники 13 культурних установ Харківщини. Кращими експертна комісія визнала проєкти Первомайського краєзнавчого музею, Сахновщинського районного історико-краєзнавчого музею, Ізюмського краєзнавчого музею імені М.В. Сібільова, Історико-археологічного музею-заповідника «Верхній Салтів» та Валківського краєзнавчого музею. Команда Харківського історичного музею відвідала музеї-переможці та надала керівникам музеїв Харківщини корисні поради стосовно доопрацювання їхніх проєктів.

Втілення проєктів у життя приведе до розвінчання стереотипів навколо культурних інституцій Харківщини, популяризації музеїв, посилення їх брендів та залучення нових відвідувачів. У подальшому це сприятиме формуванню культурної ідентичності кожного регіону, об’єднанню громади навколо музеїв та перетворення їх із застарілих приміщень для зберігання артефактів на культурні хаби.

Проєкт «Азимут культурного розвитку» реалізовано в програмі «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти» Грантового конкурсу Українського культурного фонду. Проєкт реалізує Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова за підтримки Українського культурного фонду та Харківської обласної ради.

Довідка. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Дата: 10 жовтня о 12:00;

Місце: прес-центр KHARKIV Today, вул. Мироносицька, 8;

Сайт музею: http://museum.kh.ua/
Сторінка проєкту в Facebook: https://www.facebook.com/azimuthofgrowth/

При виникненні додаткових питань звертайтесь, будь ласка, до PR-менеджеру проєкту (+38 050 401 09 58)