Харківський історичний музей

Харківський історичний музей приймає картки єПідтримка

Анонси

«Про що співає будянський півник?»

 Початок: 27.10.2017, 09:00

 Місце: 1 поверх


26 жовтня о 12:00 відбудеться відкриття виставки «Про що співає будянський півник?» до 130-річчя Будянського фаянсового заводу.
На виставці будуть представлені унікальни предмети з фондових зібрань музею, що раніше не експонувались.
Історія створення фаянсового виробництва у с. Буди Харківської губернії бере свій початок у ХІХ ст., коли на місці винокурні поміщика Т. Котляра почала роботу “Ново-Харківська фабрика М.С. Кузнецова” у 1887 p..
Матвій Кузнецов — промисловець і підприємець к. 19 — поч. 20 ст., меценат, засновник “Товариства виробництва фарфорових і фаянсових виробів М.С. Кузнецова”, Постачальник Двору Його Імператорської Величності. Вироби фабрики були відомі і продавалися у багатьох країнах світу. Після націоналізації фабрики, у 1919 р., вона отримала назву “Будянський фаянсовий з-д “Серп і молот”, стала складовою частиною Всеукраїнського тресту “Фарфор-фаянс-скло”. У післявоєнний час, 1950-ті p.p., на заводі була створена художня лабораторія, де колектив митців впродовж багатьох років забезпечував високий рівень художньої продукції підприємства. Вироби користувалися неодмінним успіхом, бо мали довершені художні форми, декоровані з великою майстерністю і смаком. Керамісти відтворили свій неповторний стиль фаянсових виробів, для яких притаманні традиційні українські народні мотиви. Відомий на весь світ будянський фаянс назавжди увійшов у скарбницю декоративно-прикладного мистецтва Слобожанщини.