Харківський історичний музей
Замовлення екскурсій
 +38(057)7313568

Відкриття оновленої виставки «Україна козацька. Погляд крізь століття». До 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом України

  Початок: 20.07.2017, 12:00

  Місце: 4 поверх


20 липня 2017 року о 12:00 у Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова на 4-му поверсі відбудеться презентація оновленої виставки «Україна козацька. Погляд крізь століття». Виставка суттєво доповнена предметами, що яскраво розповідають про життя та діяльність гетьмана Івана Мазепи, який очолював український народ 22 роки.

Оновлена виставка є ще однією спробою охопити масштаб різноманітної діяльності гетьмана Івана Мазепи у справі розбудови державницьких форм, у зміцненні економічного та політичного становища України, у піднесенні її духовного, освітнього та культурного статусу.

На виставці центральне місце належить унікальній національній реліквії – гетьманському прапору кінця XVII ст., який було вручено Івану Мазепі після його обрання на посаду гетьмана у 1687 році. Надзвичайну цінність цієї пам’ятки засвідчує той факт, що прапор є єдиною такою реліквією XVII ст. у 20-мільйонному Музейному фонді України. І це лише одне з трьох гетьманських знамен, збережених на світовому рівні. Особливої гордості надає усвідомлення того, що така унікальна пам’ятка нашого народу зберігається та експонується саме у Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова.

Роль гетьмана у розвитку національної культури відображає Євангеліє 1707 року, виготовлене на кошти українського гетьмана. Окрасою виставки стануть музейні експонати, що є прикладами козацького або мазепинського бароко. Це культові предмети – натільні хрести, ікони, вишивані підризники та рушники.

В рамках заходів. присвячених відзначенню 330-річниці обрання Івана Мазепи гетьманом ця виставка стане приводом для осмислення особистості гетьмана та його ролі у розвитку українського державотворення.

Вхід вільний.