Відкриття тимчасової етнографічної виставки «Чарівне диво-перетворення»

Початок: 5.10.2016, 10:00

Місце: 1 поверх

5 жовтня 2016 року о 13:00 на першому поверсі музею відбудеться відкриття тимчасової етнографічної виставки «Чарівне диво-перетворення», яка розповідатиме про історію та техніку плетіння із сухого кукурудзяного листя і демонструватиме вироби сучасних майстрів, які займаються цим самобутнім народним мистецтвом.

Відвідувачі виставки можуть познайомитися з історією плетіння із кукурудзяного листя, яке було поширене на Україні з XVII століття, його підготовчими етапами, а також процесом виготовлення ляльки із кукурудзяного листя.

Серед експонатів виставки можна побачити мистецькі витвори народної майстрині з Ізюмщини — Славгородської Людмили Юріївни, яка багато років займається цим видом плетіння. Усіма тонкощами оволоділа сама і близько 20 років навчала дітей у гуртку українського народознавства «Соняшник» Ізюмського Будинку дитячої творчості. Всі її тематичні композиції виконані в народному стилі, пронизані любов’ю до рідного краю та Батьківщини, несуть в собі свіже дихання природи та єднають нас із нашим минулим.

Тут можна побачити українську родину на ярмарку та на сінокосі; колядників; українців та українок, що танцюють; українських господарів та господинь тощо.

Також, до уваги відвідувачів пропонуються цікаві роботи надзвичайно талановитих аматорів народного мистецтва, вихованців гуртка “Народна творчість” міста Зміїв: “Дід Щукарь”, “Україночка”, “Лілеї”, “Подих літа” та інші.

Виставка надасть можливість відвідувачам познайомитися з цікавим видом народної творчості та отримати задоволення від перегляду.