Відкриття виставки «Історія одного трикутника»

Початок: 5.05.2017, 12:00

Місце: 1 поверх

5 травня 2017 р. о 15 годині у історичному музеї до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відкривається виставка «Історія одного трикутничка».

На тлі сьогоднішніх переоцінок подій 1941-1945 років дуже важливим видається знайомство не лише з офіційними документами, але й з листами, щоденниками, записами приватних осіб, які були учасниками Другої світової війни.

Хоча листи з фронту проглядалися цензурою, тим не менше їх автори щиро висловлювали свої думки і почуття. Саме тому ці свідоцтва епохи для нас безцінні, як і будь-які документи минулого, що вже стало історією.
Виходячи з цього, студентам деяких навчальних закладів Харкова було запропоновано пошукати у родинних архівах листи з фронту і написати до них коментарі.

Є листи зі звичайними словами, вітаннями, проханнями, побутовими порадами. Є листи у віршах, листи-прощання. Декому з тих, хто у рідкісну хвилинку відпочинку, склавши трикутничок із щойно написаного листа, старанно виводив адресу рідної домівки, пощастило повернутися додому, але більшість авторів листів, представлених на нашій виставці, так ніколи й не побачили тих, до кого зверталися у своїх посланнях.

На виставці будуть представлені копії листів з фронту, а також експонати періоду радянсько-німецької війни 1941-1945 років з фондів історичного музею.