Панель користувача
Виставка
Короткотермінова етнографічна виставка, присвячена мистецтву писанки
Чарівний світ писанки

7 квітня 2015 року на 3 поверсі Харківського історичного музею відкрилася тимчасова етнографічна виставка «Чарівний світ писанки».

Невід’ємним атрибутом Великодня здавна були фарбовані яйця, як символ Христового Воскресіння та оновлення життя.

Представлені на виставці матеріали знайомили з історією виникнення писанок, технікою їх виконання на Слобожанщині, елементами розпису, символікою, а також з історію колекції писанок видатного етнографа, засновника та першого директора музею Слобідської України М.Ф. Сумцова.   До уваги відвідувачів були запропоновані справжні писанки із цієї колекції та їх копії, виконані майстерною писанкаркою Н.Д. Кравченко.

Важливе місце на виставці було надано роботам талановитих майстрів Харківського міського клубу писанкарства ім. А.П. Овчаренко, які розкривають велике розмаїття сучасної орнаментації пасхальних яєць: різьблення, інкрустація по дереву, розпис на кераміці, декупаж, травлення, бісерки тощо.

На виставці можна було побачити цікаві великодні композиції зроблені вихованцями гуртків Харкова та області (студії «Колібрі» ЦДЮТ №1, дизайн-студії «Палітра» Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості, гуртка ОТМ «Струмочок Джерельця» ПДЮТ «Істок», гуртка «Писанкарство» Нововодолазького будинку дитячої та юнацької творчості, Височанської ДШМ).

Виставка надала можливість відвідувачам долучитися до вивчення та збереження традицій писанкарства Слобожанщини. 

 

ПОВ´ЯЗАНІ ТЕМИ:

ДОДАТКОВО

ДАТА  
до 08.05.2015
МІСЦЕ 
3 поверх музею