Панель користувача
Виставка
Короткотермінова етнографічна виставка з історії лозоплетіння
Творіння рук золотих

25 листопада 2014 року о 12.00 на І поверсі Харківського історичного музею відкрилася тимчасова етнографічна виставка «Творіння рук золотих».


Виставка розповідала про історію лозоплетіння, яке має багаті й давні традиції і набуло широкої популярності на Слобожанщині у ХVІІІ-ХІХ ст. та викликає зацікавленість і сьогодні. Матеріалом для цього стародавнього ремесла наш край завжди був багатий. Різноманітні плетені речі із лози, які виготовлялися у нашому краї майстрами плетіння відзначалися чистотою і тонкістю роботи та супроводжували людей все життя.


На виставці були представлені мистецькі витвори сучасних майстрів лозоплетіння подружжя харків’ян Євгена Васильовича та Олександри Іллівни Пілєнкових, які чимало зусиль доклали до популяризації складного та кропіткого ремесла плетіння з природних матеріалів, що потребує великих знань, ремісничих умінь, тонкого відчуття матеріалу, розвиненого естетичного смаку. Збереження та розвиток традицій лозоплетіння Слобожанщини стало справою життя цього творчого супружнього тандему. Своїм цікавим захопленням вони внесли вагомий внесок у розвиток лозоплетіння на Харківщині. Поєднавши інженерні знання та художні смаки, вони почали розробляти авторські схеми, сюжети для створення декоративних виробів і втілювати свої ідеї у життя.


Особливу увагу викликали цілі композиції із лози: «Пасхальний сувенір», «Кохання», «Горнятка-близнятка», «Ріг достатку», «Гармата». Серед експонатів виставки будуть показані настінні розетки, таці, кошики, вази, куманець і навіть дитяча коляска. Всі вироби, представлені на виставці, були виконані майстрами із лози та рогозу.


Особливість художнього образу виставки підкреслювали рушники, серветки кін. ХІХ ст. з колекції Харківського історичного музею.
Виставка надала можливість відвідувачам долучитися до вивчення та збереження традицій лозоплетіння Слобожанщини. Недарма ж бо прислів’я каже: «Без верби і калини – нема України».

.

ПОВ´ЯЗАНІ ТЕМИ:

ДОДАТКОВО

ДАТА  
до 18.01.2015
МІСЦЕ 
1 поверх музею