Харківський історичний музей
  тимчасово зачинено!
 35 (25) грн
 вул. Університетська, 5

Археологічна експедиція музею привезла з розкопок найдавнішої пам’ятки Харківщини 450 предметів з кременю

 10 серпня 2020, 13:24


До Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова повернулася пізньопалеолітична археологічна експедиція під керівництвом провідної наукової співробітниці Ірини Сніжко. Протягом місяця експедиція проводила дослідження найдавнішої пам’ятки Харківщини — стоянки давньої кам’яної доби поблизу села Кам’янка на Ізюмщині.

Цьогоріч на роботу експедиції вплинула пандемія коронавірусу — учасники були вимушені відмовитися від традиційної допомоги археологічного гуртка Палацу дитячої та юнацької творчості. Отже в таборі експедиції було затишно.Розкопки проводилися лише силами співробітників музею та кількох безкорисливих помічників, що змінювали один одного.Попри всі складнощі, результати роботи експедиції виявилися продуктивними та цікавими.

На стоянці було закладено розкоп площею 12 квадратних метрів, що виявився дуже насиченим різноманітними знахідками.Усього колекція музею поповниться понад 450 предметами з кременю.

Найбільш вражаючою є велика кількість різців — на ділянці цього року їх було виявлено вісім.


Керівниця експедиції Ірина Сніжко.

Серед курйозів експедиції можна вказати на численні факти відновлення природи. Так, до табору завітав червонокнижний тхір-перегузня, а члени експедиції вперше за багато років поласували велетенським дощовиком.

Наступного року дослідження стоянки поблизу села Кам’янка продовжаться.