Археологічні розкопки пам'ятки кам'яної доби

31 липня 2013, 08:46

З 21 червня до 19 липня 2013 року археологічна експедиція Харківського історичного музею під керівництвом к.і.н. І. А. Сніжко продовжила дослідження пізньопалеолітичної стоянки біля села Кам’янка Ізюмського району. Стоянка на сьогоднішній день є найдавнішою археологічною пам’яткою Харківщини. Загальна площа розкопу цьогорічного польового сезону становила 21 м2.

В результаті розкопок було отримано репрезентативну колекцію виробів із кременю (понад 500 предметів): нуклеуси, нуклевидні уламки, технічні сколки та лусочки; відщепи, пластини, пластинки та мікропластинки, які слугували заготовками для виготовлення знарядь.

Група знарядь із вторинною обробкою включає декілька різців, скребок та мікропластини з ретушованими ділянками.

Серед зібраного підйомного матеріалу присутні вироби епохи енеоліту-бронзи та раннього середньовіччя.

Отримана колекція буде передана на зберігання до фондів Харківського історичного музею.