Четвертий день воркшопу «Азимут культурного розвитку»

7 серпня 2019, 01:01

Добіг кінця другий модуль воркшопу «Азимут культурного розвитку», який проводить Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова за підтримки Українського культурного фонду.

Досвідчена арт-менеджерка, заступниця генерального директора з виставкової та музейної роботи «Мистецького Арсеналу» Юлія Ваганова прочитала для учасників воркшопу цікаву та інформативну лекцію «Виставкові проекти», на якій поділилася власним розумінням функцій музею та комунікації з відвідувачем в епоху діджиталізації.

«Унікальність музеїв в тому, що вони вироблять метод пізнання, – вважає Юлія Ваганова. – Робота, щоб залучити відвідувача, має бути комплексною – в парі з освітою. Якщо відпрацьовувати механізм пізнання в навчальних закладах, музеї матимуть більшу аудиторію. Проте не треба також недооцінювати digital-епоху: якщо ви, наприклад, захочете подивитись на музей в іншій країні, а у вас не має такої можливості, допоможе Інтернет. Але цей інструмент не є альтернативою процесам спілкування й мислення. Чисельні дослідження демонструють, що багато людей відвідують музеї в парах чи групах. Музей є чудовим місцем для осмислення різних концепцій та ідей: люди обговорюють те, що побачили в музеї, і пропонують свої інтерпретації».

Після лекції Юлія Ваганова провела з музейниками захоплюючий інтерактив, якому її навчив директор берлінського інституту «Мистецтво в контексті», куратор виставок сучасного мистецтва та кандидат мистецтвознавства у галузі Раннього середньовіччя Міхаель Фер. Учасників воркшопу поділили на групи, кожній надали певні артефакти та запропонували вигадати історію, яка пов’язує ці об’єкти. Музейники з ентузіазмом підійшли до гри.

«Іноді нам здається, що музейні об’єкти дуже зрозуміло про себе говорять, – зазначила Юлія Ваганова. – Насправді так не відбувається, тому що глядач або не має достатньо інформації про предмет, або історія, яку вибудовують музейники, є хибною. Робота з дуже простими артефактами, складання з них композицій, які дозволяють так чи інакше прочитати ту чи іншу історію, – шкільна задачка для будь-якого співробітника музею».

Далі відбулася презентація «Виставка одного експонату», на якій учасники воркшопу представили свої заклади через найбільш цінний експонат колекцій. Результати увійдуть в спільну віртуальну виставку учасників «Горизонт історії», яка окреслить обрій нашої спільної культурної та історичної спадщини.

#АзимутКультурногоРозвитку #заПідтримкиУКФ #програмаНОРД

*Зміст даного повідомлення не є офіційною позицією УКФ.