ДОВГЕ ХІХ СТОЛІТТЯ. ПАМ’ЯТНІ МЕДАЛІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ

12 лютого 2019, 09:18

9 лютого старший науковий співробітник С.М. Дейнеко провів факультативне заняття присвячене пам’ятним медалям Російської імперії ХІХ ст.Назва «медаль» походить від французького «mеdаіllе», що означає щит, коло, з двостороннім рельєфним зображенням. За іншою транскрипцією слово «медаль» походить від латинського «mеtаllum» — металевий знак.Вони відомі з доби античності, хоча звісно поширення набули вже з часів Відродження.Російське медальєрне мистецтво стало розвиватися набагато пізніше європейського, з кінця XVII століття. Йдеться саме про мистецтво створення пам’ятних медалей, так як карбування монет, що виготовлялися в давні часи в Київській Русі, лише дуже умовно можна назвати їх попередниками. Серед маси російських майстрів-медальєрів, треба виокремити декілька відомих прізвищ — Ф.Толстой, П.Уткін та А. Васютинський, який до речі є уродженцем України.Він народився у Камянці-Подільському.