Факультатив «Простота вишивки та глибина символіки Брокарівського рушника»

29 жовтня 2019, 16:29

26 жовтня 2019 р. у приміщенні Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова відбувся факультатив «Простота вишивки та глибина символіки Брокарівського рушника», що був присвячений аналізу старовинних змістів вишитих орнаментів у час тотальних змін кінця ХІХ ст., пов’язаних із розвитком капіталістичних відносин, які торкнулися і народної вишивки, куди «увірвалася» техніка «хрестика». Відвідувачі мали змогу ознайомитися з різномаїттям рушників кінця ХІХ-початку ХХ ст., вишитих хрестиком у «Брокарівському стилі», з колекції нашого музею. Також слухачі дізналися про життєвий шлях Генрі Брокара, славнозвісного парфумера та миловара, його креативні маркетингові ідеї (обгортками для мила слугували аркуші у клітинку з малюнками узорів) стали поштовхом для розвитку нового стилю вишивки, що отримав назву саме за його прізвищем.