Магія символів в орнаментах стародавніх Слобожанських рушників.

30 жовтня 2018, 14:12

27 жовтня 2018 року у Харківському історичному музеї імені М.Ф.Сумцова була проведена лекція на тему «Магія символів в орнаментах стародавніх Слобожанських рушників». Відвідувачі мали змогу на власні очі побачити найбільш архаічні види рушників з колекції музею, які датуються ХVІІІ — першою половиною ХІХ ст. Вони, на погляд сучаної людини, виглядають дуже незвичайно та загадково, тому що вишиті не у розповсюджених зараз техніках хрестик або гладь, а «рушниковими швами» або у тамбур. Саме орнаментика надає рушникові ту сакральнісь, якою він володіє та захищає як людину, так і оселю від злих духів, даруючи добробут та життєві сили протягом усього життя від моменту появи на світ до самої смерті.