Наукова конференція "Музей як соціокультурний інститут в умовах інформаційного суспільства" відбудеться 18 квітня

9 квітня 2013, 09:50

18 квітня 2013 року о 10 годині у приміщенні Харківського історичного музею відбудеться наукова конференція «Музей як соціокультурний інститут в умовах інформаційного суспільства», що проходитиме в рамках XIX Сумцовських читань.

Сумцовські читання, започатковані у 1995 році, щорічно проводяться у Харківському історичному музеї на честь видатного вченого М. Ф. Сумцова, який став фундатором і першим директором заснованого у 1920 р. у Харкові Музею Слобідської України ім. Г.С. Сковороди, перетвореного пізніше у Харківський історичний музей.

Тематика конференції визначається з урахуванням актуальних проблем музейного будівництва, провідних тенденцій історичної науки та музеєзнавства, сприяє популяризації надбань національної історико-культурної спадщини серед широких верств населення.

На цьогорічній науковій конференції, на пленарному та трьох секційних засіданнях, будуть розглянуті наступні питання:
1. Музейний ландшафт України як осереддя національної пам’яті.
2. Музей як соціокультурний інститут у контексті національної музейної політики.
3. Музейна комунікація в системі «суспільства споживання»: постмодерні ретрансляції музейно-культурної спадщини.
4. Експозиція як основа музейної комунікації.
5. Система виставок як специфічна форма функціонування основної музейної експозиції.
6. Фондові колекції і зібрання у науково-дослідній, експозиційній та науково-освітній діяльності музею.
7. Від музейного просвітництва до музейної педагогіки.
8. Музейна справа та історичні дослідження.
9. Роль та місце маркетингу і реклами у музейній діяльності.
10. Інформаційні технології в музейній справі.
11. Проблеми та перспективи розвитку музейної мережі Харківщини.

У науковій конференції візьмуть участь викладачі, аспіранти та студенти ВНЗ, співробітники музеїв України та краєзнавці.

Конференція сприятиме розширенню міжмузейної та фахової наукової комунікації, впровадженню в музейну практику нових підходів до основних напрямів музейної діяльності, зокрема, роботи з аудиторією та популяризації надбань національної культурної спадщини.

Детальніше — на сторінці конференції.

Прес-реліз наукової конференції Музей як соціокультурний інститут в умовах інформаційного суспільства / 19-і Сумцовські читання, 2013 р. (pdf, 1,43MB) Прес-реліз / 19-і Сумцовські читання, 2013 р. (pdf, 0,13MB)

Програма наукової конференції Музей як соціокультурний інститут в умовах інформаційного суспільства / 19-і Сумцовські читання, 2013 р. (pdf, 1,43MB) Програма наукової конференції «Музей як соціокультурний інститут в умовах інформаційного суспільства» / 19-і Сумцовські читання, 2013 р. (pdf, 1,43MB)