Нові публікації співробітників відділу археології

27 серпня 2018, 10:19

Нарешті побачили світ довгоочікувані випуски щорічника «Старожитності» за 2016 та 2017 роки. В обох томах опубліковані роботи співробітників музею.

У «Старожитностях-2016» можна ознайомитися з роботою Бабенка Л.І. «Периферийные персонажи пекторали из Толстой Могилы», що присвячена визначенню семантики найменш помітних персонажів прикраси — коникам та птахам.

У цьому ж томі розміщено слово скорботи про передчасну смерть відомого дослідника професора О.О.Тортіки, яке висловили його колеги та близькі друзі — В.С.Аксьонов та В.М.Ряполов.

У «Старожитностях-2017» статтю В.С. Аксьонова «Реконструкция костюма аланских женщин по археологическим материалам раннесредневекового катакомбного могильника у с. Верхний Салтов» присвячено реконструкції костюму жінок, що мешкали у межах лісостепового варіанту салтово-маяцької культури та належали до аланського етносу.

У статті С.А.Заднікова та К.Ю.Пеляшенка «Греческий керамический импорт Циркуновского городища» розглянута колекція фрагментів античної кераміки, виявлена під час розкопок городища скіфського часу біля с. Циркуни.

З повною версією статей можна ознайомитися на сайті музею, у рубриці «Вивчати/Науковці».