Нові публікації співробітників відділу археології

3 грудня 2018, 09:55

Побачила світ монографія С.В. Поліна та А.Ю. Алєксєєва «Скифский царский Александропольский курган IV в. до н.э. в Нижнем Поднепровье».
Монографія присвячена публікації та аналізу матеріалів розкопок скіфського царського Олександропільського кургану IV ст. до н.е. біля с. Петриківка Солонянського району Дніпропетровської області, однієї з провідних похоронних пам’яток вищої скіфської знаті царського рівня степової Скіфії. Курган розкопаний A.B. Терещенко та А.Е. Люценко в 1852-1856 рр. і дообстежений Скіфською Степовою археологічною експедицією Інституту археології НАН України під керівництвом С.В. Поліна в 2004-2009 рр.
У додатку 1 «Коллекция Александропольского кургана в собрании Харьковского исторического музея имени Н.Ф. Сумцова», підготовленого співробітником музею Л.І. Бабенком, викладена історія долі колекції матеріалів кургану, переданих у 1932 році з Ермітажу до Харкова та надана розгорнута характеристика предметів з Олександропільського кургану, що зберігаються у фондах музею.