«Ой не ходи Грицю, та й на вечорниці, бо на вечорницях – дівки-чарівниці»

20 жовтня 2015, 08:17

18 жовтня, традиційно в неділю, в рамках проекту «Музейне сподвижництво Миколи Федоровича Сумцова: наслідуємо і продовжуємо» в Харківському історичному музеї імені Миколи Сумцова відбувся інтерактивний захід у супроводі етнолекції
«Ой не ходи Грицю, та й на вечорниці, бо на вечорницях – дівки-чарівниці». Під час заходу було обговорено особливості проведення традиційних зібрань молоді під назвами — вулиці, музики, вечорниці, вечірки, досвітки, грища, попряхи, оденки. Пригадали правила проведення «Андріївського вечора». А також гості залюбки зіграли в народну гру «Дрікман», кожен зліпив по варенику-пирхуну, та залюбки «поворожили» по-дівочому звичаю на долю. Особлива подяка Ользі Борисівні за активну і діяльну участь, а також Михайлу Красікову, родині Каті — студентки-першокурсниці Харківської державної академії культури за непідробний інтерес до слобожанських народних традицій.