Співробітники відділу етнографії на відкритті виставки писанок «Вікно у Дивосвіт»

22 березня 2019, 11:51

21 березня 2019 року співробітники відділу етнографії взяли участь у відкритті виставки писанок «Вікно у Дивосвіт» у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва, яка знайомить із творчістю талановитих членів Харківського міського клубу писанкарства імені А.П. Овчаренко. Окрім авторських робіт, виконаних у техніці травлення, різьблення, розпису на кераміці, інкрустації, декорування бісером, на виставці представлені писанки, виготовлені в традиційній для нашого краю техніці писанкарства за допомогою воску та фарби. Вони є копіями писанок, що зберігаються у колекції історичного музею, які були зібрані ще наприкінці ХІХ ст. видатним етнографом та дослідником слобожанської старовини, засновником Музею Слобідської України, Миколою Федоровичем Сумцовим і, на жаль, майже не виносяться на публіку, бо втрачають свій первісний вигляд. Оскільки на сьогодні не існує методик реставрації писанок, завдяки творчій співпраці колективу музею та Харківського клубу писанкарства з’явилася можливість створити їх точні копії і продовжити справу, розпочату М.Ф. Сумцовим, ім’ям якого названий наш музей, зі збереження їх для наступних поколінь.