У музеї з’явився символ Олімпіади 1980 року

7 лютого 2020, 16:55

Наближається пам’ятна дата у суспільному та спортивному житті Харкова — сорокаріччя проходження по Харківській області естафети Олімпійського вогню ХХІІ-х Олімпійських ігор 1980 року у Москві. 13 липня естафета була прийнята з Полтавщини а останній кілометр траси перед прибуттям вогню на сучасний майдан Конституції було довірено відомому харківському спортсмену-олімпійцю Юрію Пояркову. З нагоди прибуття Олімпійського вогню до Харкова на майдані відбулися багатолюдні урочистості. Майдан був прикрашений відповідним чином, зокрема на щоглах майоріли спеціально виготовлені до цього два прапори: перший — офіційною емблемою олімпійського руху (п’ять перехрещених кілець на білому фоні) та другий — з емблемою ХХІІ-х Олімпійських ігор.
Сьогодні, 7 лютого 2020 р, стяг з емблемою ХХІІ-ї Олімпіади було урочисто передано І. І. Степановою та її чоловіком В. Г. Камчатним, Народним депутатом п’ятого і шостого скликань (2006 — 2012 рр.) як дарунок до сторічного ювілею створення Харківського історичного музею ім. М. Ф. Сумцова.