«Весільний обряд слобожан» (етноДійство в особах)

9 вересня 2015, 07:22

6 вересня в Харківському історичному музеї імені Миколи Сумцова в рамках проекту «Музейне сподвижництво Миколи Федоровича Сумцова: наслідуємо і продовжуємо» відбувся інтерактивний захід у супроводі етнолекції «Весільний обряд слобожан» (етнодійство в особах)». Завдяки активним і креативним гостям нашого заходу нам вдалося відтворити фрагменти давнього слобожанського ВЕСІЛЛЯ в особах, занурившись в автентику і сутність весільного обрядодійства. В імпровізованому «весіллі» в особах брали участь Молодий (Василь), Молода (Олена), старша дружка (Анфіса), старший дружко (Олександр), свашки (Олена і Тетяна), свестя, світилка, свати, коровайниці, та навіть гості-запорожці (ті, що за порогом) до нас приходили.
А також ми обговорили традиційну символіку давнього весілля: рушника, одягу, пісні, короваю, шишки, дивня, гільця, дружковго глечика… А ще переглянули унікальні фотоматеріали, згадали сороміцькі весільні пісні, поласували весільним короваєм.
Організатор заходу Олена Щербань дякує усім учасникам ЕТНОвесілля за активну участь.