Відбувся факультатив «Загадки золотої пекторалі»

21 вересня 2020, 07:02

У суботу, 19 вересня, для онлайн-відвідувачів Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова пройшло факультативне заняття «Загадки золотої пекторалі».

Старший науковий співробітник музею Леонід Бабенко познайомив слухачів з різними аспектами вивчення цього видатного шедевру греко-скіфської торевтики та докладно розглянув репрезентовані на пекторалі образи та сюжети.

Основна увага була приділина тлумаченню значення центральної сцени, а також поясненню її незвичного місцеположення — поховання у дромосі.

Також мова йшла про зв’язкок пекторалі з іншими знахідками, — насамперед, мечем та зображеним на його перехресті супутником Діоніса Паном. Саме він міг бути втіленням господаря пекторалі у кульмінаційну мить проведення ритуалу набуття ним фарну.