Відкрилася короткотермінова виставка «Місія — Космос»

5 грудня 2017, 14:06

5 грудня 2017 року в Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова відкрилася короткотермінова виставка «Місія — Космос», присвячена 20-й річниці польоту першого космонавта незалежної України Л. К. Каденюка на космічному кораблі Space Shuttle Columbia. 20 років тому, 19 листопада 1997 року, розпочався надзвичайно важливий науковий проект, який здійснювало Національне космічне агентство України, Національна академія наук України, Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) та ряд наукових установ США. Він передбачав проведення спільних наукових експериментів з космічної ботаніки на борту американського космічного корабля «Колумбія» (місія STS-87, яка тривала близько 16 діб). Уперше, під час польоту Леоніда Каденюка у космосі побували тризуб, український прапор, кобзар Т. Г. Шевченка, портрет Головного конструктора М. К. Янгеля, герб м. Києва та пролунав гімн незалежної України. На виставці можна дізнатися, як крок за кроком здійснювалася мрія дитинства Леоніда Каденюка, ознайомитися з його біографією, а також прослідкувати як відбувався цей визначний політ.