Захід-лекція до Дня пам’яті та примирення

10 травня 2018, 20:07

З кожним роком віддаляє нас історія від подій Другої світової війни 1939-1945 років. Та ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах війни, загинув від тортур у концтаборах та намагався вижити і боротися на окупованій землі. З метою увічнення подвигів воїнів, медиків та простих громадян, які поклали своє життя за Перемогу та вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни на базі Харківської гімназії №163 8 травня 2018 р. о 9.00 співробітники Харківського історичного музею провели лекцію-презентацію для учнів 7-их класів. Упродовж заходу науковий співробітник Яна Зіборова розповіла про Новий порядок, який було встановлено німецькою окупаційною владою в Харкові з 25 жовтня 1941 по 23 серпня 1943 року. Більш докладно школярі дізналися про діяльність харківських медиків, що рятували співгромадян від загибелі та примусового вивезення на роботу у Німеччину. Учні побачили інструменти харківських медиків та особисті документи харків’ян остарбайтерів.