захід Революція гідності

21 листопада 2016, 14:59

20 листопада 2016 р. у приміщенні актового залу Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова відбувся масовий захід, присвячений Третій річниці Революції гідності--Дню гідності та свободи,запровадження якого було встановлено Указом Президента Петра Порошенка на 21 листопада--дня початку двох революцій--Помаранчевої (2004 р.) та Гідності (2013 р.).
На заході завідуючим сектором періоду Незалежності України Глазковою людмилою було прочитано лекцію з презентацією на тему: «Третя річниця Революції гідності: історія і значення Майдану; харків`яни--Герої Небесної Сотні». Аудиторія--64 курсантів Інституту СБУ мали нагоду поспілкуватися із запрошеними гостями--харків`янами-майданівцями, активними учасниками київського і харківського Майданів,--волонтерів і бійців АТО. Це: волонтер і учасниця двох Майданів Ольга Дунь, відеооператор Ігор Гуденко, який перебував у самому вирії гострих подій на Майдані в Києві і його знімки з Інститутської 20 лютого 2014 р. стали відомими на увесь світ. Він також--один із авторів фільму про Героя Небесної Сотні: «Євген Котляр. Герой України», який демонструвався у кінотеатрах Харкова. Виступи доповнили і бійці з АТО, які теж були активними майданівцями: демобілізований з 81-го ДШБ Андрій Данилюк та з 92-ї ОМБР Геннадій Ковшик.Демострувалися лектором унікальні знімки у вигляді плакатів автора-харків`янина фотохудожника Володимира Оглобліна, зроблені біля пам`ятника Т.Г.Шевченку 1 та 8 грудня 2014 р.--одні з значущих мирних мітингів харківського Євромайдану. Масовий захід був завершений екскурсією по маленькій виставці з однієї вітрини на 3-му поверсі цетральних сходів, яка увібрала меморіальні речі Героїв Небесної Сотні, харків`ян Євгена Котляра, Влада Зубенка і Юрія Паращука. В ній також представлені волонтерський щит з Майдану--доробок дергачівських волонтерів Безрука В.М. та Бангена А.В., металевий щит під одяг Ольги Дунь, гумова куля, пластикова гільза від травматичної зброї і будівельні окуляри, передані Ігорем Гуденко, та інші унікальні предмети з Євромайдану.