Харківський історичний музей

Бачити більше

«Бачити більше» — відеопроєкт Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. Це серія відеороликів, що ставлять за мету привернути увагу до експонатів та популяризувати музей.

У коротких відеорозповідях акцент зроблено на бекґраунді артефактів та фактах з їхньої історії, які часто невідомі широкому загалу. За задумом музейників, «розкриття» цих предметів приверне увагу до музейної колекції та заохотить більшу кількість людей відвідати заклад.

У створенні проєкту взяли участь співробітники музею Костянтин Дубін, Юлія Стаднік, Дмитро Кузубов, а також відеооператор Олександр Поберайло й звукорежисер Валерій Бескорсий. Сценарії до відео розробляли самі музейники, вони також брали участь у зйомках у якості сторітелерів.

Епізод 1. Танк Mark V

У першому епізоді мова йде про музейний експонат, знайомий кожному, хто бував у центрі Харкова — один із перших танків в історії людства Mark V.

Епізод 2. Реклама XIX століття

У другому епізоді на прикладі реклами кондитерських виробів ХІХ століття ми покажемо, якими хитрощами харківські підприємці раніше просували свою продукцію

Епізод 3. Космос. Кріостат

У третьому епізоді йдеться про один із наших «космічних» експонатів — кріостат.

Епізод 4. Гривна

У цьому епізоді ми розкажемо про грошову систему Київської Русі, походження руської гривні та про появу перших вітчизняних монет.

Епізод 5. Меч Ulfberht

У цьому епізоді мова йде про особливий середньовічний меч Ulfberht.

Епізод 6. Перші телевізори

У цьому епізоді проєкту «Бачити більше» ми розказуємо, як виглядали перші телевізори та що показували на «блакитних екранах» в часи зародження телебачення.

Епізод 7. Кліше для друку банкнот УНР 1918 року

У цьому епізоді йдеться про відродження гривні та друк грошових банкнот у буремні часи громадянської війни 1917-1921 років.