Харківський історичний музей

Харківський історичний музей приймає картки єПідтримка

Ця веб-сторінка ліцензована на умовах CC BY-SA 4.0

Кондитерка і Ко.

Кондитерка і Ко.

 Вартість квитка:  15 (10) грн

 Місце: 3 поверх

Виставка Кондитерка і Ко. присвячена історії розвитку кондитерської промисловості та торгівлі бакалійними товарами у Харкові.

У кінці ХІХ ст. Харків став центром кондитерського виробництва. В магазинах міста продавали солодощі місцевих фабрик та привезені смаколики. На виставці можна переглянути фото, листівки та прейскуранти пов’язані з історією кондитерської галузі Харкова у ХІХ — на початку ХХ ст..

У вітринах представлена пакувальна тара для солодощів — коробки з-під кондитерських виробів фабрик І. Романенкова, Д. Жукова, Д. Кромського, Жоржа Бормана та багатьох імпортних виробників. А також оригінальні документи робітників фабрики Жоржа Бормана у Харкові та форми для виготовлення солодощів.

На початку ХХ ст. модним дозвіллям для містян стали кондитерські заклади на кшталт сучасних кав’ярень. Тому у просторі виставки створено інтер’єр вінтажної кав’ярні. У вітринах представлений оригінальний посуд для приготування кави, чайний посуд заводу Кузнєцова, керамічні банки для збереження чайного листя тощо.

У радянський період частина фабрик припинила свою роботу, а найбільші підприємства були націоналізовані та продовжили виробництво під новими назвами («Жовтень» та «2-га Державна кондитерська фабрика імені Крупської»). У просторі виставки представлені копії обгорток для цукерок Державного кондитерського тресту, а також жерстяні коробки з-під напоїв та цукерок 30-70 років ХХ ст.

У незалежній Україні кондитерська галузь — одна з найбільших. У 2004 році ПАТ «Кондитерська фабрика Харків’янка» (на ринку — з 1896 року) та ПАТ «Харківська бісквітна фабрика» (з 1935 року) була об’єднана у корпорацію «Бісквіт-Шоколад». У 2021 році корпорація «Бісквіт-Шоколад» святкує 125-річний ювілей з часу заснування фабрики товариства «Жорж Борман» у нашому місті. Коробки з-під продукції «Бісквіт-Шоколад», з якою вона представляє Україну на міжнародних виставках, представлені й на музейній виставці «Кондитерка і Ко.».