Харківський історичний музей

Харківський історичний музей приймає картки єПідтримка

Бібліотека Харківського історичного музею

Бібліотека Харківського історичного музею

У Харківському історичному музеї з початку його існування є наукова бібліотека. У її фондах зібрана література з історії, археології, етнографії, культури, музеєзнавства, мистецтва, енциклопедичні та довідкові видання.

Фонд бібліотеки налічує близько 20000 екземплярів книг та періодичних видань. Щороку книжковий фонд поповнюється за рахунок музейних коштів, та завдяки книгам, які подарували музею автори, різні установи та приватні особи. Бібліотека передплачує 15 найменувань газет і журналів профільного характеру.

В бібліотеці є раритетні видання з історії Слобожанщини та Харкова. Серед них праці видатних діячів науки та культури, діяльність яких пов'язана з Харковом. Це твори: Багалія Д.І., Квітки-Основ'яненка Г.Ф., Потебні О.О., Редіна Є.К., Сковороди Г.С., Срезневського І.І., Сумцова М.Ф. та ін.

В основному бібліотека обслуговує наукових співробітників музею. В окремих випадках науковцям, які займаються історичними дослідженнями, або пишуть статті чи монографії, бібліотека з дозволу адмністрації музею та письмового запросу, дозволяє користуватись своїми фондами в читальному залі.

Якщо вас цікавить можливість роботи з фондами бібліотеки, то можна звернутися через контакти музею.

Для безпосередньої роботи з фондами бібліотеки, необхідно написати заяву (або лист від установи) на ім'я директора музею. У листі слід вказати, які саме матеріали Вас цікавлять (наприклад, назву видання), а також мету використання матеріалів (наприклад, дисертаційне або інше наукове дослідження). Лист можна особисто передати у приймальню директора (2 поверх музею).