Харківський історичний музей

Харківський історичний музей приймає картки єПідтримка

Ця веб-сторінка ліцензована на умовах CC BY-SA 4.0

Музей місцевого самоврядування Харківщини

Музей місцевого самоврядування Харківщини

  Вартість квитка:  безкоштовно

  Місцезнаходження:  м. Харків, майдан Свободи, 5 (Держпром), 5 під'їзд

  Графік роботи:  ПН-ПТ 10:00-17:00Музей місцевого самоврядування Харківщини (науковий відділ Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова) було створено у 2015 р. за ініціативи Харківської обласної ради і Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Експозиція розповідає про історичне минуле самоврядування від часу його виникнення, розповсюдження полково-сотенного устрою.

У музеї можна дізнатися про утворення земського самоврядування та впровадження посади міського голови, яка подібно історичній данині існує і по сьогодні.

Розповідь охоплює життя громад у радянський період, а також розвиток самоврядування в період незалежної України.

Велику цікавість викликає комплекс експонатів представлених в експозиції музею, а саме: оригінальні документи, стосовно самоврядування на Харківщині, речі, що побутували серед наших співвітчизників у різні часи, відтворений одяг чиновництва різних епох, оригінальна зброя.

Експозиція охоплює велике часове коло, адже знайомить відвідувачів з майже 400-річною історією самоврядування Харківщини. Усі матеріали, представлені в експозиції, яскраво ілюструють дух, історію та вікові традиції самоврядування слобожан.