Харківський історичний музей

Харківський історичний музей приймає картки єПідтримка

На честь Дня захисника України розпочинає роботу нова виставка «Проти Голіафа»

 8 жовтня 2020, 18:06


У п’ятницю, 9 жовтня, в Харківському історичному музеї імені М.Ф. Сумцова розпочне роботу виставка «Проти Голіафа» до Дня захисника України. Експозиція підготовлена Українським інститутом національної пам’яті та Центром досліджень визвольного руху.

Українці під час Другої світової війни воювали у складі майже десятка армій. Але єдиною воєнною силою, яка представляла саме українські інтереси, була Українська повстанська армія.

Нова експозиція «Проти Голіафа» присвячена жінкам та чоловікам з УПА, які змогли кинути виклик двом тоталітарним режимам, мали стратегію перемоги та волю її втілити.

Під гордим гаслом «свобода починається по той бік відчаю» вміщено ілюстровані біографії тих, хто ціною надлюдських зусиль виборював для нас українську незалежність.

Серед них:

— Степан Бандера, який не зламався в нацистському концтаборі і не відкликав Акт відновлення Української Держави;

— Роман Шухевич, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом;

Василь Галаса — автор ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб пробити залізну інформаційну завісу;

Василь Кук, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича. Залишені ним на допитах свідчення зафіксували справжню історію УПА, однак генерал не розповів ворогу ні про кого, хто ще залишався у підпіллі;

Євген Грицяк — один із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу;

Катерина Зарицька, організаторка Українського Червоного Хреста;

Ірина Тимочко-Камінська — надрайонна провідниця, бойова командирка, котра ще зі шкільної лави пішла в армію і особисто брала участь у боях;

Ілля Оберишин, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року.

Виставка розпочинає роботу 9 жовтня о 14:00 та буде експонуватися на першому поверсі музею до 26 жовтня. Вхід вільний з дотриманням карантинних вимог.

Партнери виставки — Український інститут національної пам’яті та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Над проєктом працювали Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Петро Клим, Катерина Ніколаєнко, Олена Шарговська, Назар Ясиневич, Ярина Ясиневич.