Харківський історичний музей

Харківський історичний музей приймає картки єПідтримка

Анонси

Харківський історичний музей відсвяткує 100-річчя відкриттям трьох нових виставок та безкоштовним входом

 Початок: 21.01.2020, 10:00

 Місце: 1 поверх


У вівторок, 21 січня, один із найбільших музеїв України — Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова — відзначить 100-річний ювілей. На честь круглої дати в цей день у музеї відкриється відразу три нових виставки: «Слобожани» — про формуванню культури нашого регіону, а також «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» й «Традиції та просвітництво. До 100-річчя Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова» про історію закладу. Багато з експонатів покажуть харків’янам вперше, а комунікацію з відвідувачами вибудують за допомогою інтерактивних зон. На честь свята з 22 до 24 січня музей можна буде відвідати безкоштовно.

Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова веде свій родовід від музею Слобідської України імені Г.С. Сковороди, заснованого в січні 1920 року. Біля витоків музею стояв видатний вчений, етнограф, історик Микола Федорович Сумцов, відомий в Європі як дослідник народного побуту. Він був першим директором музею в 1920-1922 роках, особисто розробив основні засади роботи закладу, що і зараз лежать в основі його діяльності.

Підсумком багаторічного дослідження Сумцовим культури і побуту Слобідської України стала книга «Слобожани». Саме таку символічну назву має нова виставка Харківського історичного музею, перша частина якої відкриється в день його 100-річного ювілею.

«Історію робить людина. У центрі нової експозиції стоїть Слобожанська хата, бо для кожної людини головне — це її родина, її будинок, її Батьківщина. Саме в хатах, в сім’ях традиції передавалися з покоління в покоління. Ми спробували зафіксувати це в нашій виставці, — розповідає заступниця директора Харківського історичного музею Ольга Сошнікова.

За допомогою цінних артефактів й цікавих інтерактивів ми хочемо розповісти відвідувачам історію формування нашої слобожанської культури з найдавніших часів до кінця XIX століття, розкрити її культурний код, підкреслити важливість Слобожанщини для всієї України і нагадати про цінності, які ми втратили».

Окрім виставки «Слобожани» в день ювілею музею розпочнуть роботу ще дві експозиції — «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» й «Традиції та просвітництво. До 100-річчя Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова». Вони присвячені 100-річній історії музею, особливостям його розвитку в різні епохи, еволюції від початку XX століття до наших днів. Виставка «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» відбудеться в музеї вперше за кілька десятків років й розсекретить музейні експонати, які ніколи раніше ще не демонструвалися відвідувачам.

«Ми покажемо цікаві артефакти, які дарували музею в різні часи його 100-річної історії колекціонери. Зокрема — відомі харківські митці й фотографи, — пояснює Ольга Сошнікова.

Серед іншого буде представлено обладнання, на якому майстри робили фотографії, що отримали нагороди на виставках в Європі наприкінці XIX століття; камінний годинник, виготовлений у Франції у другій половині XVIII століття, що побутував у маєтку Харитоненка Наталівка; раніше невідомий широкому загалу автопортрет С.І.Васильківського.

Традицію передачі музею цінних експонатів триває дотепер. Наприклад, днями Олександр Фельдман подарував чудову колекцію з 30 предметів трипільської культури, якої нам не вистачало для повної розповіді про формування культури в додержавний період».

Нові виставки включатимуть інтерактивні зони для спілкування з відвідувачами і зворотного зв’язку. Отримана інформація допоможе музейникам зрозуміти, в якому напрямку розвивати музей і чим залучати відвідувачів надалі.

Урочиста частина свята розпочнеться о 12:00 21 січня на третьому поверсі Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. На честь ювілею з 22 по 24 січня харків’яни і гості міста зможуть відвідати заклад безкоштовно.