Масляна у Харківському історичному музеї ім. М.Ф. Сумцова

Початок: 12.03.2016, 12:00

Місце: актова зала

12 березня о 14.00. Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова запрошує на інтерактивний захід «Масляна», присвячений неповторному, веселому, колоритному святу, сповненому цікавих народних традицій та обрядів, яке символізує перехід від Зими до Весни. Наші предки святкували його цілий тиждень весело, гучно, з піснями, танцями, жартами, різними розвагами та обрядодіями і вірили, що так можна прогнати Зиму та закликати Весну. Святкували так, що потім увесь рік про це згадували!!!
А чи знаєте Ви, що у народі «Масляну» іменували «Бабське свято», бо протягом цього тижня чоловікам належало слухатися жінок і витримувати їхні забаганки. От! А ще, Масляний тиждень проходив під знаком «Колодія» з відповідними обрядодіями кожного дня і основним його атрибутом та символом була колодка. Що то були за обряди і що таке колодка Ви дізнаєтеся якщо завітаєте на наш захід.
Усіх гостей — як дітей, так і дорослих — чекає захоплююча програма: лекція з слайд-презентацією, різні вікторини та конкурси. Ми кличемо до нас усіх, хто полюбляє забави та сміх! Захід відбудеться в актовій залі музею на 2 поверсі. Проводить завідуюча відділом етнографії — Пантєлєй Олена Михайлівна. Вартість: 4 грн (діти), 6 грн (дорослі).