Відкриття оновленої виставки «АТО і Харківщина»

Початок: 21.02.2017, 10:00

Місце: 3 поверх

21 лютого 2017 року о 12:00 у приміщенні Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова відбудеться презентація оновленої та доповненої виставки «Антитерористична операція і Харківщина».

Виставка «АТО і Харківщина» присвячена всім захисникам України, її цілісності, свободи та незалежності. Експонати виставки яскраво розповідають про сильну націю, яка не боїться викликів часу, показують Україну, яка прагне мати власний шлях розвитку, звісно, не відокремлений від усього світу, але й не нав’язаний ззовні, який ґрунтувався б на загальнолюдських цінностях. Саме це захищали Герої Майдану, Революції Гідності, Герої Небесної Сотні, саме це захищають наші Герої в зоні АТО.

На виставці представлені: корпуси від реактивних снарядів «Град», реактивної системи залпового вогню «Смерч», гільза від 152-мм снаряду САУ, 122-мм «Гвоздика» а також гільзи від індивідуальної вогнепальної зброї. «Метал війни» супроводжуватимуть рідкісні бойові прапори з підписами бійців АТО — 128-ї гірничо-механізованої бригади, а також 5-метровий прапор «Крихітка» з понад 800-ма підписами учасників харківських віче і бійців АТО. Важко переоцінити роль волонтерів, лікарів, психологів і взагалі небайдужих харків`ян і мешканців Харківської області у підтримці як армії, так і переселенців з Донбасу. Їм присвячено чимало цікавого матеріалу.

Меморіальні комплекси харків’ян Сергія Колодія, Владислава Блінова, Станіслава Ловінського, Андрія Новака та інших висвітлюють мужність, героїзм і самопожертву військовослужбовців під час виконання військового обов’язку у зоні проведення антитерористичної операції. Для них є справою честі і гідності виконати поставлені завдання. Вони готові боротися, рішуче захищати Україну, жертвуючи найдорожчим – життям. За кожною історією – справжній герой. На прикладах їх героїчних вчинків будуть виховуватися багато поколінь українців – відважних, гордих, сміливих, вільних і щасливих мешканців незалежної України, заради майбутнього якої тисячі патріотів віддали своє життя.