Харківський історичний музей

Ця веб-сторінка ліцензована на умовах CC BY-SA 4.0

Світ очима філателіста

Світ очима філателіста

 Вартість квитка:  10 (8) грн

 Місце: 3 поверх

Філателістична виставка «Світ очима філателіста» організована до 30-ї річниці Незалежності України та 100-річчя Харківського товариства філателістів.

Виставка є цікавою спробою поглянути на минуле та сучасність нашого краю з незвичної сторони — через їх образне відображення у поштових марках та інших предметах рідкісних філателістичних колекцій.

На виставці відвідувачі можуть ознайомитися з філателістичними колекціями, що пов’язані з історією Харкова – «Різноманіття поштових листівок Харкова кінця XIX – початку XX століття» Аркадія Юхимовича Хільковського, «Харків у філателії» Ігора Олександровича Карпенка, а також унікальним хронологічним зібранням «Земські марки Харківської губернії» Віталія Григоровича Кацмана, яке розповідає про виникнення на Харківщині поштового зв’язку у XIX столітті.

Харківський колекціонер Валерій Іванович Ковальов презентує широкому загалу зібрання листівок «І. Ю. Рєпін», де представлені численні репродукції картин нашого видатного земляка.

Юний філателіст Євгеній Фоменко пропонує ознайомитися з колекціями – «Птахи Харківщини» та «Ягідний кошик», що розкривають тему різноманіття флори та фауни Харківщини.

Представлені на виставці колекції «Футбол крокує планетою» Ігора Олександровича Карпенка та «15 фіналів чемпіонатів Європи» Андрія Віталійовича Волкова складаються з рідкісних конвертів, листівок та поштових марок, присвячених футбольному життю у світі.

Харківський колекціонер Валерій Кирилович Канський, що цікавиться музичною тематикою у філателії, презентує власні збірки «Геній із Зальцбурга», «Що нового, сеньйор Джузеппе?» та «Маестро (Ференц Ліст)», які розповідають про життя та творчі доробки видатних композиторів зі світовим ім’ям – Вольфганга Амадея Моцарта, Джузеппе Верді та Ференца Ліста.

На виставці вперше експонується колекція унікальних непоштових марок першої половини ХХ сторіччя (фіскальних, рекламних, благодійних та агітаційних) з фондів Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова.