Панель користувача
Загальна інформація про Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Будівля Харківського історичного музею на площі Конституції

Будівля Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова на площі Конституції

Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова* (ХІМ) — один з найбільших музеїв України з давньою історією, провідний культурний центр Слобожанщини та Східної України, обласний науково-методичний музейний центр.

Музей веде свою історію від Музею Слобідської України імені Григорія Савича Сковороди, заснованого 21 січня 1920 року піклуванням видатного вченого і громадського діяча, академіка Української академії наук Миколи Федоровича Сумцова.

Робота музею

Основні напрями діяльності співробітників 10 наукових відділів музею:

Щорічно музей приймає більше 200 тисяч відвідувачів.

Унікальна фондова колекція нараховує більше 300 тисяч предметів.

Будинок музею знаходиться в історичному центрі міста (вул. Університетська, 5), поруч із місцем, де у середині XVII століття було засновано Харків.

Діорама Харківська фортеця

Фрагмент діорами «Харківська фортеця» із експозиції Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова

Харківський історичний музей - Основна інформація (pdf, 1,2MB)  Харківський історичний музей - Основна інформація (pdf, 1,2MB)

* Комунальний заклад «Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова» Харківської обласної ради