«Глиняний посуд у традиційній культурі харчування слобожан»

21 травня 2015, 08:15

17 травня 2015 року у рамках проекту «Музейне сподвижництво Миколи Федоровича Сумцова: наслідуємо і продовжуємо» відбулася лекція-діалог «Глиняний посуд у традиційній культурі харчування слобожан». Учасники мали нагоду ознайомитися із видовим асортиментом слобожанського глиняного посуду ХVІІІ – ХІХ століть, взаємозалежністю його форм та призначення; особливостями використання глиняного посуду слобожанськими господинями: 1. повсякденного (способи підготовки до вжитку, правила поводження, місця зберігання); 2. обрядового (весільних глечика-перепійця, рюмок-трійчаток, глечика з хрестиком і пупом). З особливим інтересом гості послухали інформацію про слобожанський глиняний посуд через призму досліджень відомого етнографа Миколи Федоровича Сумцова, а також глиняний посуд та технологію приготування у ньому страв і напоїв у працях видатних класиків української літератури: Миколи Гоголя, Івана Котляревського та Григорія Квітки-Основ’яненка. Лекція супроводжувалася демонстрацією фоторяду унікальних експонатів, що зберігаються у фондах ХІМу, а також натурних експонатів.