Харківський історичний музей
Замовлення екскурсій
 +38(057)7313568

Гості з Каліфорнії зацікавилися харківською історією XIX-XX століть

 28 лютого 2020, 18:39


У п’ятницю, 28 лютого, Музей місцевого самоврядування Харківщини (науковий відділ Харківського історичного музею ім. М.Ф.Сумцова) відвідали гості з США.

Під час візиту до музею гостям із приморського міста Сан-Клементе, що майже за 100 км від Лос-Анджелеса, було цікаво порівняти американську й українську історію.

Наприкінці XIX — на початку XX ст. економіка США переживала бурхливе піднесення. Завдяки постійному припливу емігрантів швидкими темпами збільшувалося населення. На початку XX ст. США вийшли на перше місце у світі за обсягом промислової продукції, технічним оснащенням і продуктивністю праці. Найбільшим впливом користувалися нафтовий трест Рокфеллера і металургійний трест Моргана. Величезна маса некваліфікованих робітників мала низькі заробітки і вдавалася до страйкового руху. Найбільш уперту боротьбу за свої права вели залізничники і шахтарі. Тож індустріалізація сходу України того періоду викликала жвавий інтерес американських відвідувачів музею.

В останній чверті XIX ст. у США остаточно утвердилася республіка президентського типу і двопартійна система. Тривали реформи. У цьому контексті гостей зацікавили реформи земств та їхні функції у суспільстві.

В американському сільському господарстві тоді переважали сімейні ферми. Тож каліфорнійців здивували сільські хатки-мазанки у центрі столичного Харкова, на фото 1920-х років, які фіксували будівництво Держпрому і тодішню навколишню територію.

У музейній книзі відгуків каліфорнійці залишили подяку за пізнавальне спілкування.

Музей місцевого самоврядування регулярно відвідують іноземці. Переважно студенти — громадяни інших країн Європи та Азії.

Нагадаємо, що цього тижня до Харківського історичного музею ім. М.Ф. Сумцова завітала делегація спеціалістів з США, які приїхали в Харків для налагодження співпраці з Державною прикордонною службою України.