На четвертому поверсі музею діє оновлена тематична виставка «Україна козацька. Погляд крізь століття»

31 жовтня 2019, 07:52

У зв’язку з реекспозицією в залах музею з попереднього місця експонування було демонтовано гетьманський прапор. Державну реліквію — прапор 1686-1688 рр. — було перенесено до виставкової зали на першому поверсі, як центральний експонат майбутньої експозиції у висвітленні теми українського державотворення та гетьманської дипломатії XVII — XVIII ст.
Одна з найпопулярніших виставок нашого музею: «Україна козацька. Погляд крізь століття»продовжує функціонувати, наразі її було оновлено співробітниками І-го науково-експозиційного відділу. В залі представлені унікальні раритети з колекції Миколи Самокиша, а також артефакти доби козацтва — порохівниці та каламарі XVII ст., що експонувалися на виставках ХІІ Археологічного з’їзду у Харкові у 1902 році. Також виставка доповнена портретами видатних особистостей — українського гетьмана Івана Скоропадського, козацького ватажка Максима Кривоноса та відомого кошового отамана Івана Сірка.