Нові публікації співробітників відділу археології

5 грудня 2018, 13:33

Вийшов друком збірник наукових праць Феномен Більського городища – 2018, що містить наукові статті і публікації за матеріалами доповідей четвертої наукової конференції «Феномен Більського городища» (м. Полтава), присвяченої пам’яті полтавського археолога й історика, уродженця с. Більськ Котелевського району Петра Якимовича Гавриша (1956–2018).

У збірнику надруковано дві статті співробітників музею.
В статті Л.І.Бабенка «Щодо інтерпретації сюжету золотого персня з Перещепинського могильника» проаналізовано розповсюдження культу Ахілла у зв’язку з тлумаченням сцени із зображенням візниці, що править колісницею з парою коней на щитку персня з кургану № 2/2001 Перещепинського могильника.

Стаття К.Ю.Пеляшенка «Невідомі розкопки поселення скіфського часу Островерхівка» знайомить з невідомими матеріалами розкопок І.Ф.Левицького на поселенні Островерхівка на Харківщині в 1950 р., що зберігаються у фондах Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова