Подорож козацькими шляхами

18 жовтня 2018, 12:31

12 жовтня 2018 р. співробітники Харківського історичного музею провели учням ЗОШ No104, заходи на тему «Пам’ятаймо козацьку славу!»
Дітей очікувала подорож шляхами Історії разом з першими козаками, від появи перших українських лицарів у наших степах, до оформлення сталих владних традицій часів пізнього козацтва. Протягом цієї подорожі діти довідались про те, які теорії про походження козацтва існують в історичній науці, про, здавалося б, всім знайомий титул українських правителів, що насправді має іноземне походження. Перед дитячими очима постали таємничі обриси минулого, пов’язані з появою першої Січі на острові Мала Хортиця та її засновником, українцем шляхетного походження, князем та гетьманом Дмитром (Байдою) Вишневецьким.Діти дізналися цікаві факти з біографії козацьких гетьманів та кошових отаманів, звідки походить козацька символіка та яке значення вона мала у політичному житті запорожців. Наприкінці уроку учні випробували свої знання в інтерактивній вікторині за пройденим матеріалом.