Семінар «Культурна столиця»

12 червня 2017, 14:54

9 червня 2017 р. співробітники музею А.В.Панченко, Я.І. Зіборова, Ю.А. Конюшенко, Д.Ю. Кепова та С.М. Дейнеко взяли участь у семінарі-обговоренні «Культурна столиця, як інструмент регіонального і місцевого розвитку», що відбувся у стінах Харківського літературного музею. В рамках заходу з доповідями-презентаціями виступили Ядвіґа Лісєвічютє, головний спеціаліст відділу Регіональної політики Міністерства культури Литовської Республіки; Лінас Улкштінас, заступник директора Центру культури міста Тяльшай, координатор проекту «Тяльшай — столиця культури Литви 2016 року», Тетяна Гавриш, Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у м. Харків, Тарас Данько, автор ініціативи Kharkiv Going Global, співзасновник Kharkiv Observer, експерт Team Europe, професор НТУ «ХПІ». Також з доповідями виступили аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Юрґіс Ґедріс та директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко. Серед питань, які піднімалися на семінарі: Наскільки відчутною в Литві була проблема пост-радянської спадщини використання культури в якості пропагандистського інструмента? Ким бачать себе культурні діячі та митці в Литві — творцями, підприємцями, вихователями? Як Литва захищається від зовнішньої культурної агресії? Як саме сприяє програма «культурна столиця» економічному розвитку території/регіону? Яких саме змін вдалося досягнути Литві в результаті запровадження конкурсу на визначення культурної столиці?