Відбувся факультатив «Старожитності Північного Причорномор’я римського часу. Проблема походження слов’ян»

24 квітня 2014, 08:22

19 квітня 2014 р. у музеї знову відбулось факультативне заняття з археології.
Тема чергової, щомісячної зустрічі була пов’язана зі складними етнокультурними процесами, що відбувались на теренах сучасної України в римський час та у ранньому середньовіччі.
Основна увага була акцентована на проблему походження давніх слов’ян, яка і сьогодні не знаходить однозначних відповідей, а також на археологічні свідоцтва присутності в Північному Причорномор’ї в цей час інших етнічних груп (кельтських, германських, тюркомовних племен) та взаємодії їх з протослов’янами і ранніми слов’янами.
Учасникам заходу були представлені артефакти римського часу виявлені на території України. В експозиції музею було розкрито деякі питання розвитку матеріальної культури протягом першої половини 1 тисячоліття н.е. та причини залишення слов’янських скарбів.
Наступне археологічне заняття заплановано на День музеїв і буде проведено 17 травня. Детальніше про його тему буде анонсовано на сайті музею та у соцмережах.