Харківський історичний музей
Замовлення екскурсій
 +38(057)7313568

Визначилися переможці воркшопу проєкту «Азимут культурного розвитку»

  11 серпня 2019, 17:18


У неділю, 11 серпня, в Харківському історичному музеї імені М.Ф.Сумцова завершився воркшоп навчального проєкту «Азимут культурного розвитку», який ставить за мету реформування музеїв Харківщини.

Кожен із учасників презентував проєкт із переформатування свого закладу, над яким напружено працював протягом останніх тижнів. Музейники представили історію та місію своїх культурних установ, SWOT-аналіз, актуальність, ідею, мету та завдання проєкту, опис заходів з його реалізації, контент-план для PR-менеджера, потенційних партнерів, приблизний бюджет та очікуваний результат.

Серед заходів, які запропонували учасники для реалізації своїх проєктів – створення нових експозицій, проведення лекцій та майстер-класів, організація тематичних фестивалів та розважальних заходів, здійснення інтерактивів із відвідувачем, застосування інноваційних технологій та обладнання, залучення до музейних проєктів громади та партнерів, посилення присутності у ЗМІ та використання соціальних мереж для піару своїх закладів. Комісія з експертів надала музейникам рекомендації із вдосконалення їх проєктів, а ті в свою чергу пообіцяли прислухатись до порад.

Втілення проєктів у життя призведе до розвінчання стереотипів навколо культурних інституцій Харківщини, популяризації музеїв, посилення їх брендів та залучення нових відвідувачів. У подальшому це сприятиме формуванню культурної ідентичності кожного регіону, об’єднанню громади навколо музеїв та перетворення їх із застарілих приміщень для зберігання артефактів на культурні хаби.

Свої проєкти презентували керівники 13 культурних установ Харківщини. Всі учасники отримали сертифікати про участь у воркшопі. Кращими комісія визнала проєкти Первомайського краєзнавчого музею, Сахновщинського районного історико-краєзнавчого музею, Люботинського краєзнавчого музею, Ізюмського краєзнавчого музею ім. М.В. Сібільова та Валківського краєзнавчого музею.

«У мене з’явилося велике коло друзів, однодумців та професіоналів музейної справи, – звернулися до музейників заступниця керівника проєкту «Азимут культурного розвитку», завідувачка відділу науково-експозиційної роботи Харківського історичного музею Оксана Желтобородова. – Я дуже рада, що у нас з вами є такий спільний досвід, який ми будемо втілювати далі. Я думаю, що тепер у вас є можливість помірятись силами з іншими музеями та державними культурними установами. Ми завжди відкриті для спілкування, для спільних дій і для того, щоб розвивати музеї Харківщини!».

Проєкт на цьому не закінчується і триватиме до жовтня. Слідкуйте за новинами на сторінці в Facebook!

Проєкт «Азимут культурного розвитку» реалізує Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова за підтримки Українського культурного фонду та Харківської обласної ради.

#АзимутКультурногоРозвитку #заПідтримкиУКФ #програмаНОРД

*Зміст даного повідомлення не є офіційною позицією УКФ.